Test prenatalny – NIFTY pro

Ciąża to bardzo wyjątkowy okres w życiu kobiety. Czujemy się wtedy inaczej. Odczucia każdej z nas są oczywiście inne. Przychodzi jednak moment, w którym poddenerwowanie dosięga każdej z nas. I jest to moment zbliżających się badań prenatalnych. Czas, w którym każda z nas chciałaby usłyszeć jak najlepsze nowiny. Im szybciej, tym lepiej.
Badania prenatalne są potrzebne! Nowoczesne metody umożliwiają nam nabycie wiedzy o ewentualnych wadach rozwojowych u płodu już po dziesiątym tygodniu ciąży! Dlaczego mielibyśmy z tego nie skorzystać? Test NIFTY pro można wykonać już w 10tc!

Czy badania prenatalne są dla każdego? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pociąga ono za sobą kolejne, choćby te: “co, jeśli dowiemy się, że coś jest nie tak?” 

Zarówno w ciąży z Lianą jak i w obecnym stanie zdecydowaliśmy się na badania NIFTY pro. W porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku metodami, ta była nam już dobrze znana. Polega ona na pobraniu krwi matki i wyodrębnienie z niej materiału, który bada się pod kątem wystąpienia wad prenatalnych. Test NIFTY pro jest testem nieinwazyjnym, czyli jego przeprowadzenie nie zagraża ani życiu matki, ani dziecka. Dodam również info, że nie trzeba przychodzić na pobranie krwi na czczo. Wyniki otrzymujemy dość szybko. W zależności od okresu, w którym je wykonujemy (ewentualne dni wolne od pracy, święta itp.) jest to przeważnie 5 dni roboczych. Test przeprowadzaliśmy w poniedziałek i również w poniedziałek (tydzień później) mieliśmy wyniki.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten NIFTY pro a nie na jeden z najbardziej popularnych w Polsce, czyli PAPP-A?

Po pierwsze… Czułość badania NIFTY pro jest dużo większa niż PAPP-A. Wyniki są dokładniejsze. Czas, w którym można wykonać takie badanie też jest bardziej rozpięty. Na badanie PAPP-A mamy zaledwie 3 tygodnie (wykonywane jest między 11-14tc)Kolejna, bardzo ważna kwestia. Badanie PAPP-A pozwala określić ewentualne zmiany pod kątem czterech chorób genetycznych (Zespół Downa, Turnera, Edwardsa oraz Patau) W badaniu NIFTY pro natomiast określane jest ryzyko wystąpienia tych zmian oraz 90 innych anomalii (przeczytasz o nich TUTAJ). Jest ich w sumie łącznie 94!!! Prawda, że to ogromna różnica?

Dlaczego NIFTY

Ważną kwestią jest również fakt, że to jedyne, dostępne na rynku badanie, które posiada pełne ubezpieczenie. W momencie kiedy otrzymamy wyniki fałszywie negatywne a podczas porodu okaże się, że zaszła pomyłka mamy pełne prawo do wystąpienia o odszkodowanie. Wiem, że żadne pieniądze nie zwrócą zdrowia naszemu dziecku, ale żadne inne badanie prenatalne nie daje nam w ogóle takiej możliwości. Cenę testu znajdziecie TUTAJ.

Gdzie badane są próbki

Oryginalne badania NIFTY pro wykonywane są w laboratorium BGI w Hongkongu. Transportowane są z Polski w bezpiecznych warunkach lotami cargo. W wyżej wymienionym laboratorium przeprowadzono już ponad 6.000.000 badań tego typu. Jest. To jedyna placówka na świecie z takim doświadczeniem, wykwalifikowanym personelem oraz specjalnym sprzętem medycznym. Więcej informacji o transporcie próbek przeczytasz TUTAJ.

Pobranie materiału

Na pobranie próbek możecie się umówić telefonicznie. Najbliższy punkt pobrań znajdziecie na stronie, którą podlinkuję Wam TUTAJ. Warto wspomnieć, że nie musicie ruszać się z domu. Można umówić wizytę domową. Kontakt z konsultantkami jest naprawdę przyjemny i profesjonalny.

Zdecydujecie się na taki test? 

Share: