Chicco – prezent na Dzień Dziecka

Jaki prezent wybrać

Przed nami Dzień Dziecka, czyli kolejna okazja, by uszczęśliwić Malucha wyjątkowym prezentem. Pragnę podkreślić, że dla każdego z nas co innego będzie stanowiło ten wyjątkowy prezent. Dla jednych będą to odwiedziny bliskiej osoby, dla innych tabliczka czekolady, ale znajdą się również tacy, którzy najzwyczajniej w świecie postawią na kupno zabawki. I teraz najlepsze pytanie… Jaka zabawkę wybrać? – Najlepiej taką, która oprócz zabicia czasu rozwinie też sprawność psychofizyczną naszych dzieci.

Otóż skupię się dzisiaj na dwóch kategoriach wiekowych i będą to dzieci 0 – 3 oraz 4 – 6. Zaprezentowane przeze mnie modele pochodzą z marki CHICCO, dostępnej w Polsce stacjonarnie, m.in. w sieci sklepów Smyk.

Zabawki dla dzieci 1-3

Najlepszymi zabawkami będą takie, które skłonią dziecko do przemyśleń, podejmowania prób jakiegoś działania lub po prostu do ruchu! – W imię świetnej zabawy. Dla przykładu:

ECO+ WIEŻA 2W1 KUBECZKI

Świetna zabawka, która uczy kolorów, wielkości i zależności między rozmiarami. Do wiadereczek dołączone są również mniejsze elementy, które należy posortować zgodnie z kształtem widniejącym na wiaderku. Warto podkreślić, że zabawki z serii Chicco ECO+ pochodzą w większości z plastiku z recyklingu.

Magiczna Piłka 2w1 ECO+

Kolejną propozycją dla najmłodszych będzie ta magiczna piłka. Można ją ułożyć na wzór klasycznej kuli. Można dać się również ponieść wyobraźni i stworzyć kształt, jakiego świat jeszcze nie widział!

ECO+ SORTER KSZTAŁTÓW BAOBAB

Sorter w kształcie drzewa zachwyci swoim wyglądem niejednego Malucha! To przede wszystkim zabawa w kształty i kolory, ale również sensoryczne spotkanie z różnymi fakturami. Oko dodatkowo pocieszą ikony zwierzątek wytłoczonych na elementach, które w drzewko trzeba wpasować. Rozpoznaliście któreś z nich?

ECO+ SORTER UKŁADANKA DINO

To zabawka, która posłuży przez dłuższy czas. Na początku dziecko zainteresują kształty i kolory, które można ze sobą parować. Po jakimś czasie dojdzie do tego, że wszystkie elementy można wykorzystać do zbudowania wieży, by na koniec rozłożyć ją na części pierwsze po to, aby nauczyć się balansowania. Świetna propozycja na rodzinne, domowe wieczory!

ECO+ PIRAMIDKA KAMIENIE

W tej zabawce fajne jest to, że nie trzeba trzymać się schematu i układać od największego do najmniejszego. Jej elementy są tak zaprojektowane, że nawet przypadkowa kolejność ułożenia będzie odpowiednia! Opływowy kształt świetnie pasuje do małej rączki! Sprawdźcie sami!

Zabawki dla dzieci 4-6

A teraz kilka super pomysłów dla starszaków. Niektóre z tych zabawek będą odpowiednie również dla młodszych dzieci.

FIAT 500 RC

To właśnie jedna z tych zabawek, którą prowadzi starszak a goni za nią raczkujące niemowlę. Oboje się przy tym dobrze bawią. Sterowanie tym autem jest wyjątkowo łatwe. Wystarczy przechylić kierownicę w prawo, by koła skręciły w prawo, w lewo, gdy chcemy skręcić w lewo. Na kierownicy znajdują się tylko dwa przyciski, dzięki którym auto porusza się do przodu i do tyłu. Prościej nie można!

EDU WESOŁY ALFABET

Wesoły alfabet to zabawka, która w bardzo przyjemny i wesoły sposób zapozna dziecko z literkami – ich kształtem, wyglądem i wymową. Dziecko ma za zadanie pokazać je własnym ciałem. Każdej literce przypisana jest inna figura gimnastyczna. Dla przykładu literka “A” oraz “F” prezentowana przez Lili:

Edu4you liczydło

Uczy prostych działań matematycznych oraz tego, jak wyglądają cyferki. Liana bardzo lubi nowe wyzwania. Chętnie bawi się zarówno liczydłem jak i wesołym alfabetem. Zabawka obsługiwana jest w czterech językach: polskim, niemieckim, angielskim oraz hiszpańskim.

MATA POZNAJ ŚWIAT – BAW SIĘ I KODUJ

To bardzo rozbudowana gra dla całej rodziny. Odnajdą się w niej zarówno Maluchy jak i Starszaki. Gra polega na poznawaniu świata z Kapitanem Codym. Samolot ma wbudowany czujnik kolorów, który podaje położenie oraz wskazówki, jak odkrywać kolejne tajemnicę świata! Jeśli szukacie zabawki dla kilkorga dzieci jednocześnie to będzie to idealne rozwiązanie.

MATA KLASY FIT&FUN

Kolejna propozycja idealna dla rodzeństwa, czyli gra w klasy! Po pierwsze tradycyjna gra, w której rzucamy krążek, a potem skacząc na jednej nodze go podnosimy, po drugie zabawa w gimnastyczne wyzwania. Wystarczy rzucić magiczną kulą. Zobacz TUTAJ

Zabawka dla dziecka poniżej roku życia

Tak! Dla takiego Szkraba też się coś znajdzie! MIŚ NA DOBRANOC FIRST Dreams to przytulanka – usypianka z wbudowaną, subtelną lampką. Oprócz melodii najsłynniejszych światowych kompozytorów znajdziemy w niej również dźwięki natury, m.in. śpiew ptaków (nasz ulubiony) i krople deszczu uderzające o ziemię. Naprawdę można się zrelaksować!

W tajemnicy zdradzę Wam, że po zaśnięciu Miś ożywa i troszczy się o Malucha 🙂 jeśli nie wierzycie to zajrzyjcie TUTAJ

Podsumowanie

Wierzę, że każdy z Was znajdzie tu coś dla swojego Malucha. Jeśli macie ochotę na więcej to zapraszam Was bezpośrednio na stronę producenta, na której znajdziecie szczegółowy opis każdej z wyżej wymienionych zabawek! Zapraszam TUTAJ!

P. S. Dajcie znać czy się na coś zdecydowaliście!

Share: