SES Jewellery – SZEPT ANIOŁA

Stres i niepokój w ciąży
Stres i niepokój w ciąży to temat z którym bliżej zapoznała mnie Agnieszka, twórczyni biżuterii SES Jewellery. Poznałam ją poprzez tegoroczną edycję Dziecięcych Targów Kiddostyle. Bardzo zaciekawiła mnie jej biżuteria – całkiem inna niż wszystkie mi znane. Moją szczególną uwagę przykuł naszyjnik  relaksacyjny zwany Szeptem Anioła. Zaintrygowało mnie jego piękno, cudowny dźwięk, który wydaje oraz wyjątkową historia jego powstania (dodatkowa wartość jaką ma on w sobie). 


Jego noszenie jest po prostu przyjemne, błogo przyjemne. Naszyjnik swoim brzmieniem delikatnie relaksuje, maluch w brzuszku też na niego reaguje.
Wg Agnieszki – twórczyni naszyjników – ma on wprowadzać umysł w stan ukojenia taki, jak podczas słuchania muzyki relaksacyjnej (tak, tej znanej z relaksujących zabiegów w spa, gdzie czujesz się dopieszczona, zatroszczona i w ogóle wooow!). Agnieszka wprowadziła mnie w temat relaksacji i jej zalet. Otóż regularne praktykowanie relaksacji pozwala długofalowo obniżyć poziom odczuwanego lęku, niepokoju i jednocześnie podnosi nasz dobry nastrój oraz zwiększa odczuwanie pozytywnych doznań takich jak radość, miłość, wdzięczność, zadowolenie z życia. W takim stanie  łatwiej odnajduje się rozwiązania różnych problemów, po prostu same wpadają do głowy lub same się rozwiązują. 

Urzekła mnie też historia Agnieszki. Sama długo pragnęła zajść w ciążę, wszelkie wyniki badań były dobre a wyczekiwanego dziecka przez wiele lat nie było. Przyczyną okazał się stres. Dopiero po zmianie warunków pracy na lżejsze psychicznie kolejna próba zajścia w ciąże poprzez in vitro zakończyła się dwiema kreskami i maluszkiem pod sercem. W ciąży Agnieszka zaczęła też stosować różne techniki relaksacji oraz naszyjnik i to właśnie z jej doświadczeń z tego okresu narodził się pomysł na stworzenie marki relaksacyjnej biżuterii SES Jewellery i uświadamianie kobietom wpływu stresu na obniżenie płodności oraz samopoczucia w okresie ciąży.


Na czas gdy planujesz zostać mamą i gdy już masz pod swym sercem swój skarb istotne jest ograniczenie stresu. Możesz to zrobić poprzez zmianę otoczenia na bardziej przyjazne, przychylne, przebywanie z życzliwymi, pomocnymi Tobie osobami na tyle, na ile to jest możliwe. Na nagłe przypadki podniesionego niepokoju możesz stosować różne techniki oddechowe, które działają uspokajająco. Dobrze jest też zadbać o czas tylko dla siebie, by móc odpocząć i robić to, na co ma się ochotę i co sprawi Ci przyjemność. W zależności co na Ciebie najlepiej działa – czy to spacer, czy bieganie, taniec, ćwiczenia, malowanie, śpiewanie, gotowanie, szycie, relaksująca kąpiel i inne. Możesz też podarować sobie relaksacyjny zabieg w spa, masaż czy np. posłuchać muzyki relaksacyjnej. No właśnie – a w trakcie ciąży – niemal na okrągło można się relaksować naszyjnikiem, który ma się zawsze przy sobie. 


Agnieszka poleciła mi, by oprócz delektowania się jego dźwiękiem w codziennych czynnościach – stworzyć rytuał. Znaleźć kilka, kilkanaście minut, przygotować przyjemna przestrzeń ( np. świece, świece zapachowe czy kominek do aromaterapii z ulubionym olejkiem, kwiaty, przyjemny koc, poduszka, herbata). By siedząc lub leżąc – jak mi przyjemniej – odprężyć się, pomyśleć o czymś przyjemnym (np. błogie opalanie na słonecznej plaży, szum morza). Delikatnie masować, dotykać brzuszek kuleczką naszyjnika, można robić nim różne wzorki na brzuchu – zataczać koła, kreski, uśmiech. Skupić się na tej przyjemności, obserwować doznaniach w ciele (przyjemne ciarki, ciepło w którejś części ciała, czy po prostu lekkość), wsłuchać się w  swój oddech, uważnie obserwować zachowania maluszka w brzuchu. Jak on reaguje na dźwięk… a może akurat śpi :). Dzięki takiej relaksacyjnej formie skupieniu swojej uwagi na sobie i maluszku w brzuchu pogłębia się więź ze  skarbem, obniża się niepokój np. przed porodem czy uspokaja się gonitwa niepokojących myśli o to, jak poradzę sobie z dwójką dzieci, czy to pierwsze stanie się mniej ważne itd.

Maluszek już od 5 miesiąca ciąży słyszy delikatną melodię naszyjnika i pamięta go po urodzeniu. Wtedy też możesz użyć go do uspokajania swojego dziecka np. podczas płaczu, karmienia czy choroby, bowiem kojarzy jego melodię z poczuciem bezpieczeństwa, ciepłem jakiego doznał będąc w mamy brzuszku.
Naszyjnik jest piękną pamiątką z tego wyjątkowego okresu tworzenia się nowego życia. Przywołuję piękne wspomnienia. Jest super prezentem na “baby shower”, takim  dla mamy a nie tylko dla Maluszka, takim dla świętowania siebie w tym okresie.
Agnieszka ręcznie tworzy naszyjniki. Jest bardzo ciepłą osobą, która indywidualnie podchodzi do kobiety, doradzi, pomoże w wyborze biżuterii.  W jej sklepie znajdziecie kilka kolekcji naszyjników:  od minimalistycznych poprzez kolekcję Geometria, Luna (bogate naszyjniki z księżycami), Moc kamieni, Boho, Świętuję Urodziny. Kolekcja Świętuję Urodziny jest o tyle ciekawa, że możecie spersonalizować swój naszyjnik o kamienie miesiąca w którym się urodziłyście… albo o kamienie miesiąca w którym spodziewacie się swojego dziecka. 
Biżuteria wykonana jest ze srebra próby 925 i srebra złoconego 24 karatowym złotem oraz naturalnych kamieni. Naszyjniki mają różną długość, którą można wybrać w sklepie: od 65 do 110 cm. Są tak długie ponieważ najpiękniej brzmią gdy kulka naszyjnika wisi poniżej linii piersi. A długość 110 cm idealnie sięga do ciążowego brzuszka. Ten najdłuższy ma też regulację zapięcia – tak, że można go nosić przed czy po ciąży  i wtedy będzie się układał mniej więcej powyżej pępka.
Sprawdźcie TUTAJ jej piękny film o tym jak można stosować naszyjnik w trakcie ciąży. Już samym filmem można się przyjemnie ZRELAKSOWAĆ! 

W SES Jewellery znajdziecie też inną, nietypową biżuterię – bransoletki z pozytywnymi przesłaniami zaszyfrowanymi kodem Morse’a. O co w nich chodzi? Otóż  słowo zapisane na kartce – np. Kocham Cię – przetłumaczone jest na kod Morse’a  – czyli system kropek i kresek. One odtworzone są w postaci kamieni na bransoletce – tzn. podłużny kamień odpowiada kresce w kodzie a okrągły – kropce. Możecie wybierać spośród ponad 50-ciu haseł np. Miłość, Odwaga, Sukces, Obfitość, Czułość i inne. Jest też zestaw bransoletek z napisem MAMA i CÓRKA. Super pomysł na prezent z okazji Dnia Mamy!


Jestem ciekawa Waszej opinii na temat tego typu produktów. Dajcie znać w komentarzach co o nich sądzicie! 

Share: