Wyprawka do żłobka

Post na temat adaptacji w żłobku już za nami. Dziś zajmiemy się żłobkową wyprawką. Jak myślicie? To będzie krótka czy długa lista?
Myślę, że każdy wybierze z niej pozycje, które świetnie sprawdza się w jego przypadku. Zaczynajmy!

Pieluchy i mokre chusteczki
W tym temacie nie trzeba się rozpisywać. Każdy ma swoje ulubione. Testowaliśmy różne marki, ale pozostajemy wierni pieluchom od Pampers. Chusteczki mokre kupujemy w Lidlu. Lubię ich zapach.

Krem na odparzenia
Ten temat też nie jest nikomu obcy. Nie ma jednak kremu idealnego, bo dla każdego dziecka idealnym okaże się inny. Powinien być dobrany na podstawie rodzaju skóry.
Mamy dzieci ze skórą wrażliwą: pamiętajcie o kremie dostosowanym do potrzeb Waszych pociech!

Body z krótkim i długim rękawem.
Ważne, żeby były wykonane ze 100% bawełny, która przepuszcza powietrze.

Pełen zestaw wygodnych ciuchów na zmianę
(najlepiej z rozpinaną górą)

Rozpinana góra będzie łatwiejsza do zmiany w razie gdyby Maluch zafajdał poprzedni outfit.

Kapcie / paputki niechodki
Nasze “papcie” to tak naprawdę profilaktyczne obuwie dla dzieci stawiających pierwsze, stabilne kroki. Model MIKI od Memo usztywnia nogę w kostce, co zapobiega powstaniu ewentualnych wad. Są to buty profilaktyczne, nie korygujące. Zapobiegają, nie leczą. Bardzo spodobał mi się ich jeansowy look i choć jest to model dla chłopca to idealnie wpasował się w nasze gusta!

Zestaw otulacz + podusia (dla dzieci leżakujących)
Na rynku dostępnych jest wiele producentów tworzących tego rodzaju tekstylia. Największy wybór faktur i wzorów ma SweetBears. Nasz dziki zestaw z bawełnianego muślinu zamieniłyśmy na musztardowy wafelek z chwościkami. Materiał ten jest grubszy niż poprzedni i zdecydowanie bardziej dostosowany do obecnych warunków atmosferycznych.

Bidon
Nasz numer 1 wśród bidonów to oczywiście KIDODO z obciążoną słomką! Jest to miłość od pierwszego wejrzenia (i użycia). Przede wszystkim wyposażony jest w “inteligentną” rurkę, która po pierwsze jest słomką niekapką, dzięki wbudowanej zastawce, która otwiera się tylko w momencie ssania a po drugie dlatego, że jej koniec, znajdującym się w butelce jest obciążony, co umożliwia picie w każdej pozycji, nawet leżącej. Niby takie drobiazgi, ale każda matka zauważy ich funkcjonalność w codziennych sytuacjach. Koniec z marudzeniem podczas picia w czasie zabawy oraz lataniem z ręcznikiem papierowym i wycieraniem plam po napoju. Polecamy!

Butelka
Butelka od BoJungle to sterylny, szklany produkt zabezpieczony silikonową powłoką, która chroni go w czasie upadku. Problem zmiany smaku przez plastikowe opakowania wszystkich gorących napojów jest znany chyba wszystkim rodzicom. Długo szukaliśmy wyjścia z tej sytuacji, bo pomimo tego, że wszystkie produkty, których używaliśmy do tej pory były FREE BPA, Ftalan i PVC, to coś jednak wpływało na zmianę smaku ciepłych napojów. Problem ten skończył się wraz z początkiem przygody ze szklaną butelką od BoJungle. Butelka posiada jeszcze jedna mega zaletę! Zmienia swój kolor na biały w momencie, kiedy napój jest zbyt gorący do podania. Dla mnie bomba!

Zestaw naczyń do nauki jedzenia
Nasz zestaw to również produkt BoJungle. Jest to produkt ekologiczny wykonany z… Uwaga! KUKURYDZY! Mimo tego, można go myć w zmywarce, podgrzewać w kuchence mikrofalowej oraz mrozić. Nie dość, że piękny to jeszcze funkcjonalny i eko! Lubimy!

Zapas MM oraz Smoczek
Celowo zestawiłam te 2 pozycje na samym końcu listy, ponieważ są to produkty, na temat których (z braku doświadczenia) się nie wypowiem. Zostawiam tu Wam pole do popisu! Jeśli jesteście w stanie polecić moim czytelniczkom któryś z powyższych produktów zostawcie komentarz!

P.S. 1
Poniżej podaję Wam raz jeszcze klarowną listę, którą możecie bardzo szybko skopiować. Powodzenia!

P.S. 2
Pamiętajcie o kodach promocyjnych, upoważniających do zakupów poszczególnych produktów że zniżką!

Share: