Nauka samodzielnego jedzenia

Jeśli Twój Maluch wchodzi właśnie w okres rozszerzania diety to ten temat pewnie nie jest Ci obcy. Na rynku dostępnych jest wiele marek naczyń i przyborów do nauki jedzenia. Poniżej opowiem Wam o kilku modelach, które najbardziej sprawdziły się u nas.

Zanim jednak przystąpimy do poszukiwań najlepszej, dziecięcej zastawy stołowej skupmy się właśnie na stole, a właściwie to krzesełku z wbudowanym stolikiem.
Nasze pochodzi z kolekcji Kinderkraft a jego historia sięga ubiegłego Dnia Kobiet. To właśnie w tym dniu Liana dostała go od swojego Papełe.
Na wybór marki i modelu nie miałam tym razem wpływu, bo wszystko odbyło się “za moimi plecami”. Przy wyborze Papełe (zapewne) kierował się  względami estetycznymi, chociaż zaskoczył mnie wiedzą pod kątem technicznym, kiedy to po raz pierwszy prezentował mi nasz nowy dobytek.
Krzesełko, a właściwie fotelik FINI od Kinderkraft wyróżnia przede wszystkim jego elegancki, uniwersalny design, opływowe kształty, dobrane ze smakiem kolory oraz wielofunkcyjność. Grzechem byłoby nie wspomnieć, że jest też bardzo bezpieczny (testowany przez nas na wiele sposobów).
Z natury jestem dość wybredna i zawsze mam jakieś “ale”. Tym razem jednak to była miłość od pierwszego wejrzenia.
Oprócz tego, że pięknie się prezentował to podczas pierwszych oględzin zaskoczył mnie pod każdym, możliwym względem. Bardzo podobały mi się proste w zapięciu a jednak godne zaufania pasy, otulające Lili z każdej strony, odczepiany blat, który można po jakimś czasie ściągnąć i przysunąć dziecko do wspólnego stołu oraz 2 wersje długości nóżek, które w późniejszym okresie będzie można po prostu skrócić, dzięki czemu fotelik wykorzystamy np. przy aranżacji kącika do malowania.
Materiał, z którego jest wykonany jest nie tylko elegancki, ale również łatwy w utrzymaniu w  nienagannej czystości. Nóżki fotelika są tak wyprofilowane, że nawet największa Wiercipięta nie będzie w stanie się na nim wywrócić. Nasz, używany jest co dzień od czterech miesięcy i nadal wygląda jak nowy.
Liana w wieku 6-ciu miesięcy już siedziała, dlatego rozszerzanie diety rozpoczęliśmy właśnie w tym foteliku.
Kubek niekapek z ustnikiem NUK

Świetny kubek, który zaczęliśmy używać jako pierwszy. Wbudowane rączki ułatwiają chwyt. Firma NUK wprowadziła właśnie na rynek ulepszoną wersję naszego kubka, choć nie do końca wiadomo dlaczego. Nasz podczas picia wydobywa charakterystyczny dźwięk, dzięki czemu wiem, że Lili rzeczywiście pije. Miarka umieszczona na kubku pozwala na kontrolowanie jego zawartości. Świetny kubek ma początek przygody z piciem!
Kubek niekapek 360° NUK

Nie trzeba szukać daleko, bo to kolejny wspaniały produkt firmy NUK! Ten kubek to nasz ulubiony sprzęt “na wychodnym”. Idealnie skonstruowany. Można pić z każdej jego strony. Silikonowa uszczelka trzyma szczelnie. Zarówno na tym kubku znajdziemy miarkę.
Nieprzewracalny kubek KIDODO

HIT! Kubek, którego nie można przewrócić a podnieść do góry da się bez problemu! Nie wiem co za magiczny mechanizm został w nim zamontowany, ale wymyślił go jakiś geniusz!
P.S. Przydałyby się imprezowe zestawy takich kubków dla dorosłych! KIDODO! POMYŚLCIE O TYM! 🙂
Silikonowa nakładka KIDODO na kubek

Sprzedawana w zestawie dwóch sztuk. Jedna z ustnikiem, druga ze słomką. Obie genialne! Nie przeciekają, a dzięki temu, że są elastyczne pasują na każdy kubek w naszym domu. Liana od niedawna pije z rurki. Kubek i nakładka od KIDODO to obecnie jej ulubione sprzęty domowego użytku.

Siliconowa miseczka Rybka z przyssawką od KIDODO

Kolejny HIT! Nasza ulubiona miska, która myję pierdylion razy dziennie, bo podaję w niej wszystko! Zupy to już nie problem! Przyssawka trzyma idealnie, dzięki czemu jedzenie jest w końcu tam, gdzie być powinno. Żałuję, że nie miałam jej wcześniej. Ile łez żalu zaoszczedziłabym nie oglądając jedzenia, które przygotowywałam z sercem, a które jednym machnięciem dziecięcej rączki lądowało razem z miską na ziemi.

P.S. Dobrze, że mam 2 żywe roboty Ajrumby 🙂 zrzucone jedzenie znikało z ziemi tak szybko, jak szybko się na niej znalazło 🙂

P.S.2 Źle, że mam tylko jedną sztukę tej genialnej miski! Muszę zaopatrzyć się w więcej!
Siliconowa łyżeczka Rybka od KIDODO

Pasująca do miseczki Rybki łyżeczka jest również fajna jak jej poprzedniczka. Jest mięciutkie i ma bardzo delikatne brzegi, które na pewno nie poranią dziecięcych ust i dziąsełek. Idealna do dań głównych i deserów!
Łyżeczka zmieniająca kolor pod wpływem temperatury od KIDODO

Jeszcze jeden HIT tej marki! Łyżeczka, która zmienia kolor pod wpływem temperatury wyższej niż 45° to nie tylko świetny gadżet dla Malucha, ale również dla rodzica! Dzięki niej mam kontrolę nad temperaturą podawanych dań. Łyżeczka jest dosyć głęboka. Idealna do zup i innych płynnych potraw. Sprzedawana w zestawie, składającym się z dwóch sztuk.
Zestawy obiadowe EKO

Zestawy, które składają się z płaskiego talerza, głębokiej miseczki, kubeczka i sztućców. Rewelacyjne dla zwolenników życia w równowadze z naturą, bo są absolutnie BIO. Wykonane z włókna bambusowego, które jest całkowicie biodegradowalne i nadaje się do kontaktu z żywnością. Jeśli temat latających po kuchni elementów dziecięcej zastawy stolowej nie jest Wam obcy to ten zestaw go przetrwa! Talerzyk od spodu ma wbudowany antyposlizg.
Całość zapakowana w piękny EKO kartonik. Idealne na prezent! Dostaniecie je w sklepie internetowym Stalman.pl

Share: