Kakorigo

Hej! Jak leci?

Aktualnie cieszę się, że styczeń się kończy. Ten rok nie zaczął się dla mnie najlepiej, ale mam plan, żeby dalej było tylko do przodu.

Dobrze, więc zaczniemy od pytania, które zadaję każdemu producentowi, z którym współpracuję. Skąd pomysł na nazwę?

Nazwę wymyśliła moja przyjaciółka. KaKorIgo odnoszą się do mojego nazwiska i imion synów 😉

Jak to się stało, że szyjesz dla dzieci?

Od początku chciałam szyć dla dzieci i nigdy nie zakładałam niczego innego. Uczyłam się szyć dla dzieci, nie czuje się dobrze w produktach dla dorosłych oraz w rzeczach użytkowych (kocyki, torby etc.). Moim zdaniem warto się ukierunkować. W myśl zasady, kto się zna na wszystkim, ten się nie zna na niczym.

Na jakich produktach pracujesz?

Na dzianinach bawełnianych. Latem korzystam także z innych tkanin, głównie z muślinu. Kupując materiał nigdy nie biorę pod uwagę ceny – materiały mają być po prostu najwyższej jakości. W tym temacie nie ma u mnie żadnych kompromisów.

Skąd czerpiesz inspiracje na nowe modele?

Tak naprawdę to nie wiem. Często wpada mi do głowy coś, ot tak. Wymyślę, że chciałabym po prostu mieć taki ciuch dla dziecka. Często są to wskazówki ambasadorów, klientów. Przekładam też modę dla dorosłych na modę dziecięcą (przede wszystkim trendy we wzorach i kolorach). Czasem pomysł rodzi się w 5 minut i od razu siadam go szyć. Czasami chodzę z nim w głowie a po miesiącu, składając w całość dopiero odszywam. A czasem po prostu coś co miało być petarda jest ogromnym rozczarowaniem.

Ciekawsze są projekty dla chłopców czy dziewczynek?

Ja chyba czuję bardziej chłopięca garderobę, bo sama jestem mama dwóch synów. Moda dziewczęca jest bardziej wymagająca, czasochłonna. Na pewno wymaga więcej zabawy. Nie ma co porównywać. Wydaje mi się jednak, że ciężej stworzyć fajny ciuch chłopięcy. Może dlatego większość konkurencji tworzy głównie dla dziewczynek.

Co z czasem oczekiwania na realizację zamówienia?

To zależy od ilości pracy, ale raczej czas realizacji nie jest krótszy niż 12-15 dni roboczych. Trzeba się wiec liczyć, że to nie są ubranka łatwo dostępne.

Jak opiszesz naszą współpracę?

Ja jestem wymagająca (zresztą o tym wiesz). Współpracujemy rok i wydaje mi się, że już się dotarłyśmy na maxa. Współpraca jest bezproblemowa i bardzo owocna. Na pewno każdemu życzę takich ambasadorek jak Wy 😉

W ofercie Kakorigo znajdziecie ciuszki zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Niepowtarzalne wzory i połączenia materiałów, dobierane z niezwykłą dbałością o utrzymanie dobrego stylu. Rodzinna pracownia, w której powstają takie cuda, jak te poniżej:

Wrzucę Wam również aktualny cennik:

Share: